Wypisz wymaluj – miłość

Ciężko żyć w tym „podsłuchowym” świecie, więc wybraliśmy się z Adamem na coś lżejszego do kina, czyli na film pt. „Wypisz wymaluj – miłość”. Ciepło się robi na sercu, gdy o nim myślę. Zagrane doskonale przez dwoje głównych bohaterów i tematyka niezmiernie mi bliska; bo i kocham pisać, i maluję nieraz (piszę więcej). W filmie toczy się spór, co jest ważniejsze: słowo czy obraz, konkluzja jest prosta: i – i .

Pomyślałam przy okazji, że te dyskusje toczą się także w lożach masońskich. Nie tak dawno przyjechała do nas siostra z Francji i wygłosiła mowę (deskę po masońsku) o sile słowa. Szukanie  SŁOWA odgrywa ważną rolę w naszym rytuale. Równie jednak w loży ważny jest obraz: miejsca, widoczne (i niewidoczne) symbole. Masoneria to delikatna  tkanina spleciona ze słów, obrazu, ruchu; jest  kierunkiem filozoficznym, w którym szczególną rolę odgrywa etyka. Piękny to świat, nakazujący myśleć, czuć, przeżywać, milczeć – kiedy trzeba i mówić – kiedy należy. To wielka szkoła praktycznego braterstwa. Dobrze, że jest. A właśnie teraz „Wolnomularz Polski” nr 59  LATO wędruje do drukarni. Jutro zaczyna się druk.

Tagi: ,

Jedna odpowiedź to “Wypisz wymaluj – miłość”

  1. pragmatyk Says:

    Czy jest możliwa w demokratycznym państwie zamiana sejmu z posłami, na grupę najlepszych i niezależnych fachowców ekonomistów, prawników, etc. którzy będą w imieniu państwa uchwalać najkorzystniejsze ustawy dla naszego państwa. W XXI wieku myślę że polityka jest już przeżytkiem i niepotrzebnie dzieli ludzi. Rządzenie pragmatyczne przez fachowców wyjdzie taniej i korzystniej dla pańśtwa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: