Maria Szyszkowska, czyli przyjaciel Sztuki Królewskiej

Ostatnim tekstem do  letniego „Wolnomularza Polskiego”, który otrzymałam, jest relacja ze spotkania prof. Marii Szyszkowskiej, z masonkami i masonami w ramach Białych Prac Loży Kultura. Prof. Szyszkowska,  ceniona intelektualistka i aktywistka, wygłosiła wykład zatytułowany Ideały w czasach liberalizmu ekonomicznego z perspektywy jednostki oraz ludzkości, po którym odbyła się emocjonująca dyskusja. Przypomnę, że przez wiele, wiele lat pani profesor wchodziła w skład Rady Programowej Wolnomularza, kiedy jej przewodniczącym był prof. Ludwik Hass, a kolejnym członkiem prof. Andrzej Nowicki. Na wszystkich „czarnych listach” pani profesor wymieniana jest jako aktywna wolnomularka, co nie jest prawdą. Prof. Maria Szyszkowska jest przyjacielem Sztuki Królewskiej. Sprawdzonym od lat.

Reklamy

Tagi: ,

Komentarze 2 to “Maria Szyszkowska, czyli przyjaciel Sztuki Królewskiej”

  1. Giovanna Says:

    I kto by pomyslał…Wkrótce okaże się, że całe moje grono znajomych to masoni i ich wielcy sympatycy:-) Ale ten swiat jest mały…. Panią prof. Szyszkowską cenię od lat a tu proszę – spotyka się z masonami 🙂 I to na dodatek ze znaną mi (dzięki Internetowi) Lożą Kultura. A wczoraj jak rozmawiałam z pewnym (bardzo uzdolnionym) poetą, to ten od razu przeszedł na temat Swiętej Geometrii. Włączam komputer na ciekawy program, albo interesujący film – i też okazuje się, że w jego realizacji palce „maczali” masoni. Idę do mojego ulubionego parku – a tu okazuje się, że stworzony rękoma masonów. Gdzie się człowiek nie obejrzy – zawsze na horyzoncie – zgadnijcie, kto? Serdecznie pozdrawiam – masonów i ich sympatyków 🙂

  2. ostatek Says:

    Pani prof. Szyszkowska, która wielbię od lat, za spokój, mądrość i pokrzywy dla motyli…
    Byłam przekonana, że jest uśpioną masonką. Skoro jest inaczej… po cichutku mówię: tyz piknie. Przyjaźń to piękna sprawa. Zwłaszcza sprawdzona.

    Pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: