XVII Kongres Brokerów

DSCN5666Końcówka tygodnia upłynęła mi w Ossie na XVII Kongresie Brokerów. To mój szesnasty kongres, bo zaczęłam wraz z Gazetą Ubezpieczeniową od drugiego, w 1999 r. Mnóstwo spotkań, rozmów, dyskusji. Poczułam dreszcz emocji podczas gry w pokera (ale takiego innego, z krupierem), bo takie kasyno zafundował kongresowiczom Euler Hermes (prezesa znam od lat i bardzo lubię), no i wygrałam mnóstwo żetonów.  :-)Dawno nie trzymałam kart w ręku, to taki rozkoszny dreszczyk. Na emeryturze – nie ma to tamto – zapiszę się do jakiegoś kółka bryżdżowego. Krew nie woda. Tata z nieba mi kibicuje. Mam to po nim. Ten pociąg do kart. Nad brokerami i w ogóle – pośrednikami ubezpieczeniowymi – wieje Wiatr Historii, wieje z zachodu i wielu z nich wywieje, zawód się zmieni i pewnie powstanie jeden ogólny pośrednik finansowo-ubezpieczeniowy. Pewnie i kongresy się zmienią, choć teraz są największą imprezą ubezpieczeniową  w naszej branży – w Ossie  było prawie 1000 osób.

PS W przerwach oglądałam dyskusje, a potem relacje z pogrzebu gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Ciężko to przeżyłam. W tym wszystkim tak naprawdę sprawdził się Kościół,  z biskupem polowym Wojska Polskiego. Dawno tak ciepło o nim nie myślałam.

PSPS Na Kongres SKOK Ubezpieczenia zaprosił prof. Witolda Orłowskiego. Byliśmy razem w programie telewizyjnym o teoriach spiskowych. Przypomniałam mu się. Uśmiechnął ciepło i napisał miłą dedykację na książce „znajomej Masonce”. Miałam go za strasznego liberała, a on wcale nie aż taki. Uroczy w kontaktach osobistych poza wszystkim.

Reklamy

Tagi:

Komentarze 3 to “XVII Kongres Brokerów”

  1. Asenata Says:

    Co do pogrzebu to nawet nie chce mi się komentować

  2. Jerzy Zawrat Says:

    Rok temu wspominałaś, droga Mirko, niespodziewane spotkanie na kongresie brokerów z bratem z południa Polski. Niestety, ku wielkiemu bólowi BB:. i SS:. z lóż GLCS Polska, nasz brat Grzegorz odszedł niedawno do Wiecznego Wschodu.

  3. Aszera Says:

    Bardzo, bardzo mi przykro bracie…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: