Dwuwładza?

Niestety z ukraińskiego Porozumienia już sypią się drzazgi. Janukowycz podpisał je pewnie tylko dlatego, by w spokoju spakować walizki – wyjechał do Charkowa. Prawa Strona z Majdanu też nie zamierza być bezczynna i na 10.00 zapowiedziała atak na pałac prezydencki, o ile jego lokator nie poda się do dymisji. Ale pałac z prezydentem i bez prezydenta, to zupełnie inny pałac. Byłby to początek dwuwladzy na Ukrainie?

A zgoda? A nastawianie drugiego policzka? A miłość bliźniego? Zdarzają się  czasy, że miłość bliźniego zostaje ukrzyżowana. I nie zapobiegną temu modły na całym świecie. Nasze wolnomularskie zasady też w różnych ciężkich chwilach potrafią brać w łeb. Stało się tak choćby 100 lat temu, gdy wybuchła I wojna światowa. Bracia z Francji i Niemiec nie stanęli ponad frontami, lecz podzielili sie jak cała ówczesna Europa. Czy to znaczy, że trzeba być wyznawcą Hammurabiego: „Oko za oko, ząb za ząb”? Każdy musi to rozsądzić we własnym sumieniu.

Tagi: ,

Jedna odpowiedź to “Dwuwładza?”

  1. Sfirex Says:

    Akurat oglądałem film o Wałęsie gdy zaczęło się zabijanie na Ukrainie. Dostałem dwa ciosy w szczękę jednocześnie, ponieważ po raz pierwszy przydarzyło mi się tak trudne zderzenie sytuacji filmowo – życiowych. Mam nadzieję, że Ukraina wyjdzie z tego tak jak kiedyś Polska – na lepsze. I obyśmy historycznie stali się braćmi jak to było dawno, dawno temu… tylko nie w ten sam deseń co wtedy.
    Wiosna się zbliża i z ciekawym ryjkiem czekam na spełnienie Pani przepowiedni, z któregoś z poprzednich postów – ot tak zakończenie kontrowersyjne 🙂
    Miłego dnia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: