Meryl Streep, czyli ikona gender

Wielki Architekt jest wielki! Znalazł natychmiast lekarstwo na wywody ks. Oko. Lekarstwem jest wywiad Meryl Streep w dzisiejszym „Dużym formacie”. Red. Magdalena Żakowska poprosiła wybitną aktorkę o wygłoszenie przemówienia o gender zakończenie wywiadu (przedtem poinformowała ją o kampanii antygenderowej w Polsce). I oto co Meryl Streep powiedziała: „Domyślam się, że na tę krucjatę wyruszyli głównie mężczyźni, więc powiem tak: Panowie, okłamujecie się tak samo jak talibowie. Wyobraźcie sobie siebie jako drużynę sportową i rozejrzyjcie się. W pierwszym składzie macie religijnych ekstremistów. Czy naprawdę chcecie grać w tym klubie? Pryjrzyjcie się światu i kierunkiowi, w którym ewoluuje. Czy naprawdę myślicie, że możecie to zatrzymać?! Przeszłość umiera w bólach, a stary porządek nie chce się poddać bez walki. Rozumiem to, ale z radością zawiadamiam was, że reprezentujecie przegraną sprawę. Równość jest wielkim marzeniem i przyszłoscią tego świata. Jesteśmy różni – kobiety i mężczyźni, heterycy i geje, czarni i biali – ale wszyscy powinniśmy mieć równe szanse wyrażania siebie i bycia sobą. Równe szanse w pracy, miłości i swojej własnej drodze do szczęścia. Panowie, tracicie władzę, a wasze stare zasady odchodzą w niebyt. Goodbye!”

PS Dziękuję Assenacie za naprowadzenie mnie na trop tego wspaniałego wywiadu. Przeczytajcie koniecznie wszyscy genderyści i nie tylko. 🙂

Tagi:

Jedna odpowiedź to “Meryl Streep, czyli ikona gender”

  1. Sfirex Says:

    Popieram. Ale…
    Według badań nad człowiekiem można zmusić do myślenia na dwa sposoby: nienawiścią (i wtedy uruchamiane są tylko niektóre procesy np 6 na 15 z nich) i miłością (i wtedy procesów tych uruchamiamy prawie dwa razy więcej np 10 z 15). Wywołujemy tym pokłady motywacji i zaangażowania, a także twórczego myślenia. Dlatego staram się być empatyczny, ale na siłę nie martwię się o innych ludzi, bo głupota też ich uczy…. szkoda tylko, że mniej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: