Dżender, masoni i krasnoludki

Kto w Polsce wierzy w dżender, masonów i krasnoludki? – zastanawia się w dzisiejszej „Gazecie Wyborczej” jej redaktor naczelny, Adam Michnik i pisze: „Jesteśmy świadkami trudnej do zrozumienia zapaści aksjologicznej i intelektualnej, której ilustracją jest bezkrytyczna wiara w kaskadę nonsensów o Polsce jako kondominium niemiecko-rosyjskim czy w lawinę bredni o sztucznej mgle, trotylu, bombach w samolocie i brzozie, na temat katastrofy smoleńskiej. Nie lekceważę tego – narody, tak jak ludzie, wpadają nieraz w stan narkotycznego oszołomienia, ulegają głosom sprawnych, choć opętanych nienawiścią demagogów. Taka demagogia zespolona z cynizmem i żądzą władzy zawsze owocuje katastrofą. Także dziś kto wierzy w te głupstwa, gotów jest uwierzyć we wszystko – także w rządy dżender, masonów bądź krasnoludków”.

Generalnie zgadzam się z red. Michnikiem, choć przyrównanie mnie do krasnoludka nieco zbulwersowało. A może wyzwoliło? Co tam, ujawnię wreszcie największą tajemnicę światowego wolnomularstwa: loże masońskie tworzą krasnoludki i knują,  aby dżender zapanował nad światem. Każdy, kto oglądał Hobbita wie dobrze, ile dobrego może zrobić taka zdeterminowana grupa krasnoludzka. O!

PS Pan Karol na FB upomniał mnie, że Hobbita się głównie czyta, nie ogląda. W naszym, tj. starszym pokoleniu – tak; młodszym – obawiam się – nie.

Reklamy

Tagi: ,

Komentarze 2 to “Dżender, masoni i krasnoludki”

  1. exPERT Says:

    mysle, ze tylko krasnoludkom „jest wszystko jedno”- prawie Michnikiem podsumuje.

  2. maja Says:

    Też jestem krasnoludkiem o czym nie wiedziałam aż do dzisiaj ale bardzo mi ulżyło bo już wiem, a Pan Michnik jest moim idolem od ponad czterdziestu lat. Był taki przypadek, że na jakimś dworcu strajkujący w 1980 roku ludzie uwięzili sokistów. sytuacja stawała się groźna mogło dojść do linczu i nagle pojawił się pewien facet, stanął przed tłumem i powiedział nazywam się Adam Michnik i proszę Państwa o rozejście się. Zrobiło się cicho i agresywny tłum się rozszedł, co znaczy Adam Michnik.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: