10 lat Wielkiej Loży Kultur i Duchowości

Wielka Loża Kultur i Duchowości (GLCS) obchodzi właśnie 10 lat swego istnienia. Uroczystości odbędą się 6 grudnia w Paryżu.  W związku z obchodami, 16 listopada 10 polskich masonów z GLCS udało się do Paryża, gdzie udzielono im podwyżek od 4 do najwyższego 33 stopnia. Suwerennym Wielkim Inspektorem Generalnym został br:. Henryk Wierniewski 33 st. Rytu Szkockiego Dawnego i Uznanego, Czcigodny Mistrz loży Erasmus Rotterdamus. Przypomnijmy, że najstarsza z polskich lóż tej obediencji – właśnie Erasmus Rotterdamus na Wsch:. Ustronia liczy sobie 5 lat. 18 maja br. Mistrz Wielkiej Loży Kultur i Duchowości (GLCS) Marcel Laurent przebywał w Polsce i wraz z innymi dostojnikami francuskiej obediencji, erygowali trzecią polską lożę o nazwie Jan Henryk Dąbrowski na Wschodzie Warszawy. Pisaliśmy o tym w letnim numerze „Wolnomularza Polskiego”. Siostrom i braciom zaprzyjaźnionej z „Wolnomularzem Polskim” obediencji składamy najserdeczniejsze życzenia pomyślności i dalszego rozwoju ku chwale Wielkiego Architekta Wszechświata.

Tagi:

Komentarze 2 to “10 lat Wielkiej Loży Kultur i Duchowości”

  1. trads Says:

    O, Pani Bożeno, wywołała Pani temat, o którym niewiele wiem… 🙂 Na jakiej zasadzie działa(ają) w Polsce liberlane Zakony RSDiU? Czy każda obediencja ma „swój” Zakon stopni pobocznych? Bo do RSDiU przyznaje się i WWP, i WLKiD. Jak to jest z członkiniami Prometei i Gai Aeterny – jeśli chcą iść dalej, to jaki mają wybór?

    Serdecznie bardzo!

  2. Aszera Says:

    Wielka Loża Kultur i Duchowości dała mi te dane i mogłam je opublikować. Inne obediencje masońska aż tak transparentne w swej polityce stopni wyższych nie są. Masonki z naszej obediencji mają odrębną strukturę. Pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: