Narodowa Agencja Informacyjna o „żydomasonie” Bergoglio

Przypadkowo trafiłam na stronę www Narodowej Agencji Informacytjnej pod nazwą Wolna Polska. Wiadomości. Chociaż nie przypadkowo, tylko obserwując, kto interesował się notką Aszery o wystawie masońskjiej w Bydgoszczy. Kliknęłam na link i znalazłam się w świecie NAI.  NAI w całości przekopiowała moją notatkę o wystawie masońskiej w Bydgoszczy i 230 latach masonerii tamże. Żadnych wydziwiań nie znalazłam, komentarzy też, za to na bocznej szpalcie zobaczyłam artykuł na temat papieża Franciszka. Tytuł mówił sam za siebie : „Żydomason Bergoglio: Nie wierzę w Boga”. Portal narodowców Franciszka nazywa antypapieżem i imputuje mu wszystko co najgorsze. Trudno to wszystko zrozumieć. I nie wiem nawet sama jak skomentować. Ale nasuwa mi się myśl taka: skoro mnie, masonce, papież Franciszek się podoba i jest mi bliski, to narodowcom z NAI automatycznie podobać się nie może.

PS „Masoństwo” papieża Franciszka wyszło ponoć na jaw już na samym początku, gdy ukazał się wiernym w oknie. Stosowny filmik pokazuje ruch ręką – to dla nich znak masoński. Tymczasem papież Franciszek położył rękę na sercu, a potem podniósł ją i pozdrowił wiernych. Tak, to prawda, my też nieraz kładziemy rękę na sercu. Fartuszki nosimy my i dzieciaczki w przedszkolu. Cyrkle kładziemy na nasze ołtarze i w klasie kreślimy nimi kółka, zawieszamy pion i przystawiamy ten pion do muru sprawdzając, czy prosty. Takich przykładów mogłabym przytoczyć multum. I o czym one świadczą? Że symbole są ponadkulturowe, wiodą przez wieki w głąb historii. Pojawiają się i znikają, przekształcają, nabierają nowych znaczeń, tak toczy się ludzka historia po prostu. Dopatrywanie się w każdym ruchu ręki tajnych masońskich znaków jest po prostu zwykłym kretynizmem.

Tagi: ,

Komentarzy 5 to “Narodowa Agencja Informacyjna o „żydomasonie” Bergoglio”

 1. Sfirex Says:

  Haha. Tylko po co oni wstawili Pani notatkę, w oryginalnej wersji, jeśli są przeciwnikami wolnomularstwa?!
  W takim wypadku można się poczuć albo jak cywilizowany człowiek w dżungli, albo jak zwierzę w zoo, wyrwane z dżungli :))

 2. maszynagocha Says:

  Takie czasy zwariowane, ciągłe dopatrywanie się we wszystkim jakichś ukrytych znaczeń. To niestety świadczy o braku zaufania do wszystkich i do wszystkiego. Można powiedzieć, że jest to taka utrata niewinności. Ludzie są wrodzy wobec siebie, oddalają się. Może to nowa Wieża Babel, nie umiemy się zrozumieć. A może nie chcemy?

 3. Zenona Dogowska Says:

  Ja chociaż nie mason, tylko ateista. lubię i cenię papieża Franciszka. Jest bardziej lewicowy niż wielu lewicowców razem wziętych.

 4. Aszera Says:

  Tak, jest lewicowy w tym najbardziej podstawowym znaczeniu: wrażliwości na biedę i wykluczenie. Z Wieżą Babel ciekawe porównanie (niektóre rytuały masońskie i do Wieży Babel nawiązują), z drugiej strony światowa sieć WWW (Wół, Wół, Wół – jak mi się podoba ta reklama -_) i możliwości porozumienia się każdego z każdym. To, co nam, czyli Ludzkości wyjdzie, to miejsce skrzyżowania tych wektorów: braku porozumienia z jednej i porozumienia na maksa z drugiej strony. Yak myślę.

 5. MasterM Says:

  Reblogged this on Wiadomości tradycji postkatolickiej and commented:
  Trafne podsumowanie ultrakatolickiej (pseudo)twórczości…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: