230 lat masonerii w Bydgoszczy

TYTULOWAW Bydgoszczy nie byłam, ale masońskie jaskółki plotkują, że wystawa świetna. Napiszemy o niej w zimowym „Wolnomularzu Polskim”, dostałam właśnie tekst i zdjęcia od jednego z naszych braci.

Oto maleńki fragmencik:  „28 października 2013 odbyło się otwarcie niecodziennej wystawy Sztuka królewska w Bydgoszczy. 230 lat tradycji wolnomularskich. Będzie ona eksponowana w sali wystawowej Archiwum Państwowego w Bydgoszczy przy ul. Dworcowej 65 do końca lutego 2014 roku. Organizatorami wystawy jest Archiwum Bydgoskiego przy współpracy Instytutu Sztuka Królewska w Polsce i Stowarzyszenia Wielki Wschód Polski. Przygotowanie ekspozycji możliwe było dzięki współpracy bydgoskich placówek kulturalnych: Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego oraz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr Witolda Bełzy. Okazją do przygotowania wystawy stał się jubileusz 230-lecia powołania w Bydgoszczy pierwszej loży masońskiej (17 X 1784), tzw. symbolicznej. Najpierw przyjęła nazwę Wierność pod Trzema Gołębiami, a od 1816 r. nosiła nazwę Janus im Orient […]”.

Tagi:

Jedna odpowiedź to “230 lat masonerii w Bydgoszczy”

  1. Ość Says:

    Zainfekowali zwierzęta żydomasońskie cały wiat. To spisek przeciwko ludzkości. Jeszcze wystawy z togo robić tym satanistycznym bestiom.

    Mościcki się w grobie przewraca. Po, co to g…o Polakom potrzebne?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: