Loża masońska w Marmaris

mARMARIS ii
Zdjęcie zrobiłam 3 lata temu w tureckim Marmaris. To młody Turek obrywa zółte liście z drzewa, aby turystom nie przyszło do głowy, że zbliża się jesień. 🙂 Dopiero wczoraj przeczytałam w mailu od brata Polaka, mieszkającego w wakacje w Turcji, Henryka Wierniewskiego, czcigodnego Mistrza loży Erasmus Rotterdamus, że w Marmaris także istnieją loże masońskie. Loża nr 134 na W.: Marmaris należy do Wielkiej Loży Turcji – Hur ve Kabul Edilmis Masonlar Buyk Lokasi,posiada około 180 lóż i 15 000 członków. Jest też Wielka Loża Liberalna Turcji z 5000 członków – Ozgur Masonlar Buyuk Lokasi.
W jednej z tych lóż na Wsch:. Marmaris Henryk nawet był w ubiegły czwartek na regularnych pracach, a potem, w trakcie agapy, pili zdrowie za nasze, tj. „Wolnomularza Polskiego” i jego redaktorów zdrowie. – Szykuję dla ciebie artykuł o masonerii tureckiej – czytam w mailu i bardzo, bardzo się z tego cieszę.

Tagi: ,

Jedna odpowiedź to “Loża masońska w Marmaris”

  1. joanna Says:

    Należy przypuszczać, że po ostatnich pełnych nienawiści i o cechach pogromu aresztowań wielu demokratów, Turcja stała się za Cepa Erdogana zwykłym hegemonem antydemokracji i zamordyzmu nacjonalistycznego. Co więcej, po decyzjach o współżyciu z dziećmi (dziewczynki gwałcone będą zmuszane do zamążpójścia jeśli gwałciciel wyrazi zgodę ożenku uprzednio zgwałconego dziecka – sic !), staje się pewne, że masoneria została „wytępiona”. Dziwi mnie, że kraje będące „luminarzami” oświecenia masońskiego (np. Francja) nie robią nic i siedzą cicho jak przysłowiowy zając pod miedzą ! Wstyd i hańba dla humanizmu europejskiego ! Gdzie są masoni !!!???

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: