Polacy w Irlandii mogą wstąpić do nowej loży

Loża w Dublinie25 maja br., w Dublinie zostaną zapalone światła nowej loży należącej do Wielkiego Wschodu Irlandii. Nowy warsztat będzie nosił nazwę PILLARS of Dublin, Lodge nr 8. Najciekawszą dla mnie informacją jest fakt, iż wśród członków – założycieli loży będą także polscy emigranci. Wiadomość do „Wolnomularza Polskiego” nadesłał br:. Marek. Na otwarciu będę obecni także goście z Wielkiego Wschodu Polski. W planie jest podpisanie Konwentu – Umowy Przyjaźni miedzy dwiema obediencjami, czyli WWI oraz WWP. Eduard Schmidt-Zorner jako Wielki Mistrz WWI osobiście włączył się w proces powstania ósmej loży WWI. Jak pisze do nas br:. Marek, jej powstanie będzie szansą dla polskich emigrantów mieszkających w Irlandii mających masońskie poglądy i wyznając zasady Wolności, Równości i Braterstwa. W składzie założycielskim są osoby także z innych państw, co daje okazję wstąpienia do loży innym emigrantom mieszkającym w Irlandii. Są już kolejnie chętni polskiego pochodzenia do wstąpienia do PILLARS of Dublin.
Przypomnę, ze w „Wolnomularzu Polskim” nr 50 (wiosna ubiegłego roku), opublikowaliśmy wywiad z Wielkim Mistrzem Wielkiego Wschodu Irlandii, Eduardem Schmidt-Zornerem pt. Drzwi otwarte dla wszystkich. Fotorelację z uroczystości zamieścimy w numerze letnim WP.

Tagi:

Komentarze 4 to “Polacy w Irlandii mogą wstąpić do nowej loży”

 1. Spectator Says:

  Wspaniała wiadomość, polskie akcenty :). A ma Pani Redaktor jakieś wiadomości o planowanych zapaleniach świateł lóż WWP poza Warszawą ?

 2. awuzet Says:

  Reblogged this on Wolnomularz Polski.

 3. Aszera Says:

  I ja myślę, że to dobra wiadomość. Niedawno powstał Trójkąt na Wschodzie Gdańska, także inicjatywa Wielkiego Wschodu Polski. Z Trójkątów powstają z czasem loże.

 4. Spectator Says:

  O Janie i Elżbiecie Heweliuszu mi wiadomo, staram się być na bieżąco z masońskimi newsami 🙂

  Pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: