Biblioteczka „Wolnomularza Polskiego”

W Nowym Roku od kilku ostatnich lat nie robię żadnych przyrzeczeń, ale w styczniu zaczynam wprowadzać zmiany. W roku ubiegłym powstała w ten sposób przy pomocy Oli moja książeczka  pt. Pati i Rysiu z wierszykami o kotach i ilustracjami tychże. Odrodził się „Wolnomularz Polski”. Miał być 50 numer na urodziny męża, tymczasem zrobił się regularnym kwartalnikiem. Teraz odradza się Biblioteczka „Wolnomularza Polskiego”. Na razie to są burze mózgów, ale jakieś pioruny już biją 🙂 Da Wielki Architekt wydamy reprint rytuału inicjacji wolnomularskiej z XVIII wieku, potem Aszerę masońską, potem – choć to trudniejsze – Pamiętniki szpiega Macrofta z początków XIX wieku, który walnie przyczynił się do pogrzebania ówczesnych lóż. W ciągu minionych lat w niewielkich, powielanych nakładach wydaliśmy kilkadziesiąt pozycji Biblioteczki, zatem czerpać jest z czego.

Tagi:

Komentarze 3 to “Biblioteczka „Wolnomularza Polskiego””

 1. Zenona Dogowska Says:

  .
  Podziwiam, życzę siły i wytrwałości

 2. jah-bul-on Says:

  „Lucyfer, nosiciel światła! Dziwne i tajemnicze imię dla Ducha Ciemności! Lucyfer, Syn Poranka! Czy to on niesie Światło, i jego splendorem nie do wytrzymania oślepia, słabe, zmysłowe i samolubne Dusze? Nie wątpcie w to!”

  Albert Pike, „Moralność i dogmaty Obrządku Szkockiego Dawnego i Uznanego Masonerii”

 3. zwykły profan Says:

  Życzę Pani dobrych Świąt z okazji Narodzenia Małej Dzieciny dwa tysiące lat temu w stajni która jak nikt inny wpłynęła na losy świata. „Po tym poznają że jesteście moimi uczniami, że będziecie się wzajemnie miłowali”.

  „W żłobie leży, któż pobieży, kolędować Małemu…”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: