Tym razem zamach udaremniono

Pracuję intensywnie nad zimowym Wolnomularzem. Redaguję Wstępniak Adama, opracowuję wywiad dra Wojtowicza dla portalu Fronda, za chwilę przystąpię do opisania losów obrazu Szron, pod którym 90 lat temu zginął prezydent RP Gabriel Narutowicz. Przed chwilą odebrałam telefon.  – Czy wiesz, co się dzieje? – spytał Adam. Nie bardzo wiedziałam. – Za chwilę ma się odbyć konferencja prasowa premiera. Służby specjalne udaremniły samach na Sejm, rząd, prezydenta. Słucham i jakbym była w jakimś nierealnym świecie. Wchodzę na jakiś portal, czytam o doktorze chemiku z Krakowa, o bombach, lontach, zdalnych próbnych wybuchach. Wierzę i nie wierzę jednocześnie. Tak jakby mało nam było tragedii smoleńskiej. Czy trzeba byłoby wysadzonego Sejmu, abyśmy wszyscy otzeźwieli???

Komentarzy 15 to “Tym razem zamach udaremniono”

 1. pokój ponad wszystko Says:

  Dlatego warto piętnować wszelkie akty agresji tłumacząc dyplomatycznie społeczeństwu ich tragiczne skutki. Nikt nie może na siłę narzucać swojej woli pozostałym. Nikt nie powinien w przyszłości czuć się usprawiedliwiony za przemoc której się dopuszcza. Nikt nie jest pępkiem świata aby sądził że ma prawo czynić krzywdę innym ludziom. Żadne zło czynione niewinnym ludziom nie może być usprawiedliwione jakąkolwiek ideologią.
  Edukujmy społeczeństwo i uświadamiajmy ludzi że dialog jest lepszym rozwiązaniem niż każde rozwiązanie siłowe

 2. Adam Bolewski Says:

  Dialog kogo z kim? Wyborcy z premierem? To chyba jakiś żart. Wyborcy z politykiem? To chyba jakiś żart. Politycy i ich ludzie to odrębna kasta w tym kraju. Żeby był dialog trzeba rozmawiać uczciwie. Przynajmniej ja tak rozumiem dialog. Kto uwierzy premierowi, który jak opisał Palikot w swojej książce, robi co chce w partii, wyrzuca kogo chce, nagradza kogo chce, car nasz obywatelski. I na koniec będę trochę złośliwy, ale reakcja pana Adama była tej miary, jakby pan Adam co tydzień pił Tuskiem:) A wiadomo przecież z książki Palikota, że Tusk pił co tydzień z Pawlakiem.

 3. Gośka Says:

  Panie Adamie, może powinniśmy pominąć kwestię polityki bo tam rządzą inne prawa. Spójrzmy na wszystko ze strony typowej Kowalskiej a więc jest sobie zwykła Kowalska która nie angażuję się w politykę i nie jest w żadnym tzw. układzie. Kowalska nie rzuca się w oczy normalnie pracuję i nikomu nie szkodzi, ale ma problem bo ma pochodzenie żydowskie. Z dnia nadzień staję się szykanowana, co ma zrobić Kowalska, żeby dano jej spokój przecież Kowalska nikomu nic nie zrobiła? A zbyt skrajne poglądy polityczne co niektórych – przenikają również do życia zwykłych i niewinnych ludzi, chciałabym żeby pan dostrzegł również tą stronę medalu.

  Użyję tu przewrotnego porównania gdyby ktoś chciał teraz wyrzucić teraz wszystkich polaków z Anglii, USA, Argentyny itd. tzn. całą Polonię i polski wróciło by około 10 mln. byłby dopiero kogel mogel. A bezrobocie murowane najwyższe w Europie

 4. Adam Bolewski Says:

  ?

 5. Adam Bolewski Says:

  ???

 6. Aszera Says:

  Panie Adamie, jnie wiem do kogo adresuje Pan te znaki zapytania. Ja tak jakbym wyczuwała Pana z dala. Nieraz lepiej z Panem nie polemizować i przeczekać. Pozdrawiam.

 7. Adam Bolewski Says:

  nie bardzo rozumiem, dlaczego radykalizm Gośka łączy z antysemityzmem

 8. Adam Bolewski Says:

  czy minister Beck nie był radykałem poświęcając życie 10 mln obywateli polskich?

 9. joker Says:

  skrajny radykalizm, skrajne poglądy idą w parze z antysemityzmem, rasizmem itd zależy od poglądów danej grupy

 10. Adam Bolewski Says:

  a skrajna lewica też była antysemicka???

 11. Adam Bolewski Says:

  a wracając do tematu, nie ma do dziś czarnych oryginalnych czarnych skrzynek, nie wraku samolotu, bez tego badania są niemożliwe i do dziś prawie nic nie wiemy: wypowiedzi ekspertów lotnictwa i doświadczonych pilotów: http://www.youtube.com/watch?v=6vtKoSzfwn0

  Film 10.04.10 Anity Gargas – Film o tragedii smoleńskiej

 12. Mędrzec Says:

  Litości Adam
  nie samą katastrofą smoleńską żyją Polacy. Bardziej Polaków interesuje Ekonomia państwa czytaj postęp gospodarczy, nowe miejsca pracy, szczęście w życiu itp rzeczy.
  i nawet gdyby był to zamach to i tak Teatr polityczny wokół niego jest mniej ważny od tego jak rozwinie się gospodarka polska.
  Ważny jest naród jako całość niż rozgrywki polityczne, mówienie w nieskończoność o tej katastrofie odwraca uwagę od rzeczywistych problemów Polaków

  • Adam Bolewski Says:

   rozumiem, co jest ważniejsze, ale państwo tworzy nowe miejsca tylko w administracji, czytaj: zatrudnia rodzinę i znajomych z klucza politycznego. Chyba, że o czymś nie wiem?

 13. FUTURYSTA Says:

  panie Adamie zapewniam Pana że niezależnie od partii politycznej zawsze jest tak samo nepotyzm dotyczy wszystkich partii

  może to pana zaciekawi pewien Niemiec napisał pracę doktorską państwo bez polityki udowodnił w niej i wykazał matematycznie iż państwo może funkcjonować normalnie bez polityków nie tworząc przy tym anarchii w państwie

  Model ten przedstawia się mniej więcej tak
  W imieniu państwa zatrudnia się 50 specjalistów najwyższej klasy, po kilku z różnych dziedzin. Co pół roku zatwierdzają oni kilka najistotniejszych ustaw, najkorzystniejszych z punku widzenia rozwoju gospodarczego, stanu prawnego itd.
  ( po wcześniejszych symulacjach matematycznych)

  Koszta tego przedsięwzięcia dla państwa są bardzo niskie, nie ma tu miejsca na politykę i dzielenie społeczeństwa.

  Efekty gospodarcze mogą być lepsze – bo decyzje i ustawy nie są podyktowane interesem partyjnym.

  Jest to bardzo futurystyczne podejście do państwa i pewnie musi minąć jeszcze ze 100 lat aby wszyscy dorośli do tego że istnieje możliwość zastąpienia polityków kontraktowymi specjalistami

  co kwartał spotyka się

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: