Masonki we Francji otwierają drzwi swojej świątyni

http://www.glff.org/franc-maconnerie-feminine-article/10/56/117/evenement/

To link do portalu Wielkiej Żeńskiej Loży Francji, która po raz pierwszy w swojej historii postanowiła otworzyć drzwi swojej centralnej siedziby w Paryżu, przy ulicy Charonne. Stało się to w niedzielę 16 września, czyli przedwczoraj, w dniu zakończenia Konwentu Obediencji, który wybrał nową Wielką Mistrzynię Catherine Jeannin-Naltet (patrz wpis poniżej). Masonki z Wielkiej Żeńskiej Loży Francji zaproponowały szerokiej publiczności spotkanie jedyne w swoim rodzaju – ze swoją historią i dziedzictwem. Można było zwiedzić masońskie świątynie, zobaczyć liczne zbiory, przedmioty wolnomularskie, medale lóż, prace historyczne i współczesne. Jak podkreślono na stronie internetowej Obediencji, GLFF chce dialogu z szeroką publicznością, aby pokazać swoją metodę masońską, wartości i ideały, które skupiają 14 tysięcy kobiet w 413 lożach na całym świecie. Są wśród nich dwie loże polskie: Prometea (powstała w 2000 r.) i Gaja Aeterna (2010). Warto dodać, że decyzję o Dniach Dzidzictwa podjęła jeszcze Denise Oberlin. Jej podpis widnieje pod Komunikatem do prasy z dnia 4 września 2012 r.

Tagi: ,

Komentarze 2 to “Masonki we Francji otwierają drzwi swojej świątyni”

  1. incognito Says:

    Idąc tym tropem w Polskim Muzeum Wolnomularstwa – Przyszłości widzę Olbrzymią mapę Polski zajmującą wielką ścianę z zaznaczonymi punktami wskazującymi wszystkie na dawne miejsca wszystkich lóż w Polsce. Albo wielką makietę polskich lóż (z odwzorowaniem budynków)

  2. re incognito Says:

    najlepiej stworzyć wielkie ogólnopolskie muzeum w wielkim budynku aby zmieścić dużo atrakcji, w tym sylwetki wielkich mistrzów w postaci np. figur woskowych. Po za mapą na ścianie, zrobić też stronę internetową z lożami na mapie tej strony internetowej, czyli coś w stylu Google Maps. Dodatkowo w muzeum po naciśnięciu guziczka na makiecie, na której będą siedziby lóż, głos lektora będzie odczytywał historię wybranej loży, w różnych językach itd.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: