Wolnomularz 51 już w Prusie

W przedmeczowym ćwierć finałowym popołudniu (kibicuję Irackowi 🙂 wybrałyśmy się z Olą do Księgarni im Prusa na Krakowskim Przedmieściu z paczką letnich Wolnomularzy. W Prusie jak w Prusie, miło, cicho, kawa dobra, pani sprzedająca kawę miła, pracownicy księgarni pomocni. Mogłabym nie wychodzić z tej księgarni. Wypatrzyłam (dla równowagi) 4 pozycje antymasońskie, w tym dwie starego „przyjaciela” dr. Stanisława Krajskiego, ale kupić jego książek – nie kupiłam. Czytasz jedną, to jakbyś czytał wszystkie. Autor zastygł w antymasońskich fobiach. Próbowaliśmy w Wolnomularzu w latach 90-tych dyskutować, coś pochwalić, nad czymś innym przejść do porządku dziennego. Gdy przeczytaliśmy potem wnioski, które z naszych tekstów wysnuwał dr Krajski, ręce nam opadły. Chcieliśmy się kiedyś potkać z naszym oponentem, pogadać twarzą w twarz, nie przyjął zaproszenia. Powiedział przez telefon, że „ktoś” mu zabronił. Pewnie krasnoludki 🙂 Pan Krajski w życiu pozamasońskim uczy grzeczności na co dzień. I jest w tym znakomity! Nie wiem czy w normalnym życiu sam jest taki grzeczny, dla masonów – nie bardzo 🙂

Tagi: ,

Komentarze 2 to “Wolnomularz 51 już w Prusie”

  1. Adam Bolewski Says:

    Kończę czytać ten bardzo ciekawy numer. Nie tylko dlatego, że i ja się w nim znalazłem :). Nie wiedziałem, że w warszawie jest muzeum struga, kiedyś na pewno tam zajrzę. Kiedyś, dawno temu byłem na spotkaniu z krajskim w białymstoku, zapamiętałem do dziś tylko jego opinię o klerykach w seminariach, że nie chcą się uczyć. Nie wydawał mi się wtedy człowiekiem „wynajętym” przez kogoś, ale widocznie słabo się wtedy jeszcze znałem na ludziach.

  2. Adam Bolewski Says:

    Fajnie, że powstała loża korespondencyjna, deski będą online, nazwa też niezła, Witelon. Zastanawiam się nad wysłaniem swojego zgłoszenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: