Watykański kurator dla amerykańskich zakonnic

Watykan wyznaczył kuratora dla amerykańskich zakonnic, za odejście od doktyryny Kościoła. Teolog czyli teolożka Mary Hunt oburzyła się: „Jak oni mają czelność krytykować 57 tys. oddanych i zapracowanych kobiet o średniej wieku ponad 70 lat? Jak śmią odzywać się mężczyźni, pod których przewodem Kościół zhańbił się seksualnymi aferami?”. Jak pisze w dzisiejszej „Gazecie Wyborczej” Mariusz Zawadzki z Waszyngotnu: „W ostatnim dziesięcioleciu w USA oskarżono o molestowanie ponad 4 tys. księży. Kościół katolicki musiał wypłacić ich ofiarom astronomiczne odszkodowania – 1,3 mld dol. Wystawne rezydencje biskupów są sprzedawane, żeby spłacić długi. Ale Stolica Apostolska nie wyznaczyła kuratora, który sprowadziłby księży ze złej drogi. Takie środki zastosowano tylko wobec sióstr, które – jak ironizuje Nicholas Kristof w New York Timesie – „.
Dwa lata temu siostry poparły reformę zdrowia Baracka Obamy, a jeszcze wcześniej wypowiadały się przeciw dyskryminacji kobiet w Kościele katolickim. Teraz dały sobie 1` miesiąc czasu na odpowiedź Watykanowi. Siostrzyczki – jestem z wami!

Tagi:

Komentarze 2 to “Watykański kurator dla amerykańskich zakonnic”

  1. magda Says:

    Naiwne siostrzyczki,oj bardzo naiwne

    • sitelola Says:

      Bardziej jak bardzo naiwne te siostrzyczki są… Kurator ? Koń by się uśmiał. Kościół katolicki najwyraźniej idzie w zawody z Islamem ( oj marzy im się panowanie nad wyzwolonymi dziewicami itp.)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: