Prus i Przyjaciele Sztuki Królewskiej

Na ulicach mokro, z nieba siąpi a niekiedy mocno pada, tłok w warszawskich autobusach, a my – szczęśliwi i uśmiechnięci – wróciliśmy właśnie z mężem i córką ze spotkania „Wolnomularza Polskiego” z Przyjaciółmi Sztuki Królewskiej. Było kameralnie, w sumie kilkanaście osób. Rozsiedliśmy się przy trzech okrągłych stolikach, przy wodzie, kawie, przy kwiatach. Jakiś głęboko zakonspirowany Przyjaciel poprzez oficjalnego posłańca, przysłał mi piękny bukiet kwiatów, z bilecikiem i wierszem, ale bez podpisu. Dziękuję Przyjacielu. Bukiet przepięknie wyszedł na zdjęciach ze spotkania, które zaraz wrzucimy do Galerii „Wolnomularza Polskiego”.

Rozmawialiśmy swobodnie, i to w gronie międzynarodowym, bowiem na spotkaniu objawił się brat z Wielkiej Loży Niemiec. Było o wszystkim: o polskiej i niemieckiej scenie masońskiej, o tradycjach i sposobach wolnomularskiej pracy, o historii i codzienności naszego pisma, o antymasońskich fobiach i tajemnicy. Ja wspomniałam o przypadającej dzisiaj rocznicy, okrągłej, 115 antymasońskiej mistyfikacji Leo Taxila (patrz wpis wczorajszy). Byliśmy w księgarni im. Bolesława Prusa przyjęci bardzo gościnnie. To pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie. Następne zorganizujemy w czerwcu, wraz z ukazaniem się kolejnego, letniego, 51 numeru „Wolnomularza Polskiego”,  Zatem do zobaczenia 🙂
PS Już po spotkaniu podeszła do mnie miła i elegancka pani, po pierwszych chwilach zastanowienia, poznałam: to moja koleżanka szkolna z podstawówki w Kudowie-Zdroju, Grażyna. Przekazała pozdrowienia od kolejnej przyjaciółki z Kudowy Halinki, mojej najlepszej przyjaciółki sprzed lat. Dziękuję dziewczyny i pozdrawiam Was bardzo, bardzo gorąco.

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: