O „Wolnomularzu Polskim” z Portugalii

Pracuję ostatnio jak dziki osioł, mam nadzieję, że wszystko na chwałę Wielkiego Architekta. Takie listy jak ten, z Portugalii, pozwalają wierzyć, że warto:

Droga Pani Bożeno [jestem Bożena – Mirosława, dwojga imion], chciałbym bardzo podziękować Pani za potężną energię jaką wkłada pani w rozwój Sztuki Królewskiej w Polsce. Jestem wielkim fanem Pani bloga na którym znalazłem wiadomość o planowanej wystawie Masońskiej w Muzeum Etnograficznym. Czy może mi Pani przybliżyć planowany termin owej wystawy? Nie mieszkam w Polsce, a pragnąłbym pojawić się na na niej, a niestety takie rzeczy muszę planować z  naczynie większym wyprzedzeniem. […]  Dziękuję za wszystkie informacje, postaram się, wraz z moją zdecydowanie lepszą połową, zjawić w czerwcu na wystawie. Proszę mi wierzyć, iż jestem daleki od bezpodstawnych pochwał, ale w przypadku kroków jakie podjęła Pani aby nadać pokaźnej świeżości w wizerunku Masonerii w Polsce, nie mogłem pozostać obojętny. Najlepszym dowodem są reakcje moich znajomych, czy też sporej liczby ludzi młodych, podejrzewam, że nieco rozczarowanych tzw.” XX wiecznym odrodzeniem magicznym”. Zresztą prędzej czy później i tak pragniemy poznać źródło naszych zainteresowań.  Jestem bardzo szczęśliwy z powrotu Wolnomularza Polskiego i oczekuję go z niecierpliwością. Kolekcjonerski podpisany egz. przez Pana Adama będzie kolejnym talizmanem w mojej kolekcji i proszę mi wierzyć, że uwielbiam takie „talizmany”. Zdaje się, że jestem pierwszą osobą  spoza granic Polski, która zamówiła prenumeratę, jestem przekonany, że to dopiero początek. Pozdrawiam serdecznie w imieniu Karoliny oraz własnym.
Dowiedziałam się z kolejnego maila, że pani Karolina szykuje mi niespodziankę masońską, tj. relację „z najbardziej cudownego, masońskiego miejsca w Portugalii”. Aż łzy mam w oczach – tak to działa! Dziękuję.

Tagi:

Jedna odpowiedź to “O „Wolnomularzu Polskim” z Portugalii”

  1. awuzet Says:

    Reblogged this on Wolnomularz Polski and commented:
    Pierwszy po latach list do redakcji „Wolnomularza Polskiego”. I to aż z Portugalii!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: